Algarve – południowe wybrzeże

Algarve to jeden z sześciu regionów  Portugalii. Zajmuje całą południową cześć Portugalii od granicy z Hiszpanią do zachodniego wybrzeża zwanego Costa Vicentina. Znajdują się tam jedne z najładniejszych plaże w Europie – piaszczyste, otoczone wysokimi klifami i formacjami skalnymi zbudowanymi z erodujących, kolorowych skał. Przez praktycznie cały rok świeci tam słońce. W Algarve nie ma zupełnie żadnego przemysłu, nie ma również tak dużej ilości hoteli czy pensjonatów jak w innych popularnych turystycznych regionach Europy. Na zachód od miasta Lagos oraz na całym zachodnim wybrzeżu krajobraz pozostał praktycznie nienaruszony. To tylko kilka uroków Algarve …

Praia da Marinha

Dla mnie jednodniowy „rajd” po wybrzeżu Algarve był najważniejszą częścią wyjazdu – ważniejszą od zwiedzania Malagi, Rondy czy Sewilli.

Ze względu na ilość informacji, a głównie ilość zdjęć postanowiłem zamieścić w trzech wpisach to co zobaczyłem tego dnia.

Co warto zobaczyć na południowym wybrzeżu Algarve ?

Praia da Marinha (Navy Beach) – jedna z najbardziej rozpoznawanych plaż Algarve. W wielu rankingach uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Często ukazywana w folderach i kampaniach reklamowych. W tym miejscu zaczyna się ciekawy szlak trekkingowy przez kilka sąsiednich plaż w kierunku Carvoeiro o długości 5,6 km umożliwiający podziwianie najbardziej charakterystycznych elementów wybrzeża.

Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da Marinha
Praia da MarinhaPołożone na końcu malowniczejj miejscowości Lagos Ponta de Piedade to fragment wybrzeża z zapierającymi dech w piersiach kolorowymi klifami oraz skałami wystającymi z wody. Pełno tu grot i jaskiń i łuków uformowanych przez naturę. Najlepszym sposobem aby wszystko to zobaczyć jest wynajęcie łódki dostępnej na końcu 182 schodów prowadzących ze szczytu klifów do morza.

Ponta da Piedade
Ponta da Piedade
Ponta da Piedade
Ponta da Piedade4
Ponta da Piedade
Ponta da Piedade
Ponta da PiedadePraia do Camilo (Camilo Beach) – sąsiadująca z Ponta de Piedade kameralna plażą do której można dostać się jedynie schodkami z parkingu położonego powyżej. Otoczona jest wysokimi klifami i skałami.

Praia do Camilo
Praia do CamiloPraia do Tonel – pięknie plaża położona między klifami w pobliżu miejscowości Sagres. Z jednej strony nad plażą góruje fort Fortaleza de Sagres, z drugiej strony widoczny jest Przylądek Świętego Wincentego (o obu atrakcjach w jednym z kolejnych wpisów). Z racji położenia i wiejących tam non- stop mocnych wiatrów jest mekką surferów.

Praia do Tonel
Praia do Tonel

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.