O Blogu

Witamy wszystkich którzy trafili na nasz blog o podróżach.

Pragniemy podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami z samodzielnie organizowanych podróży. Od razu chcemy zaznaczyć, że nie jesteśmy typem globtroterów podróżujących z plecakami i śpiących pod gołym niebem. Podróżujemy rodzinnie i dlatego zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i względny komfort.

Co skłoniło nas do rezygnacji z usług biur podróży ? Po pierwsze, co prozaiczne – koszty. Po drugie – swoboda i organizacja pod kątem tylko naszych potrzeb i pragnień. Zwiedzamy co chcemy, odpoczywamy kiedy chcemy. To my decydujemy co robimy i to jest ta wartość którą sobie najbardziej cenimy.

Oczywiście nasze zwiedzanie świata rozpoczęliśmy z touroperatorami. Na początku było kilka wyjazdów all inclusive z których wracaliśmy znudzeni i często z kilkoma cm więcej w pasie. Samodzielne wyjazdy znajomych kwitowaliśmy stwierdzeniami, że to za dużo zachodu, że z biurem podróży bezpieczniej, samolotem szybciej, wygodniej, że sobie nie poradzimy itd. Powtarzaliśmy więc wszystkie utarte stereotypy. Tak było do czasu…

Dwa lata temu podjęliśmy, jak się nam wtedy wydawało, ryzyko i zorganizowaliśmy całkowicie samodzielnie pierwszą większą podróż. Po kilku kolejnych wyjazdach wiemy, że nie będziemy już więcej klientami biur podróży. Oczywiście przygotowanie każdego wyjazdu wymaga odpowiedniego zaangażowania i poświęcenia czasu aby uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowań, ale satysfakcja po udanym urlopie jest niewspółmierna. Dodatkowo jeśli chodzi o koszty to zamiast jednej krótkiej wycieczki w roku możemy sobie obecnie pozwolić na dwie dłuższe.

Na blogu chcemy pokazać wszystkim malkontentom i niedowiarkom, że każdy może i potrafi sam zorganizować swoją podróż marzeń.

Tylko uwaga – to uzależnia 🙂

sierpień 2013