Kefalonia

Kefalonia jest największą z Wysp Jońskich. Zachwyca turkusowym kolorem morza, plażami otoczonymi wysokimi klifami, rozległymi przestrzeniami oraz wysokimi górami. Wyspa ze słabo rozwiniętą bazą turystyczną, dzięki czemu uchroniła się przed napływem masowej turystyki. Wizytówką wyspy jest plaża Myrtos, gdzie kręcono część scen do filmu „Kapitan Corelli” z Nicolasem Cage i Penelope Cruz.

Kefalonia sunset

Możliwości dotarcia na wyspę są dwie: prom – z Lefkady lub z Killini albo samolotem (choćby z Londyn Stansted). My dostaliśmy się na wyspę promem z Lefkady – koszt 35 EUR/samochód + 8 EUR/osoba.

LefkadaStolicą wyspy jest Argostoli położone nad zatoką z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki. Tak jakoś wyszło, że nie dotarliśmy do stolicy, mimo że codziennie jechaliśmy jej peryferiami. Woleliśmy uciekać od miejsc popularnych i zobaczyć choćby dwie niewielkie malownicze wioski – Assos i Fiskardo.

Fiskardo uznawane jest za najładniejszą wioskę na wyspie – jedno z niewielu miejsc które ocalało podczas trzęsienia ziemi w 1953 r. Pastelowe XVII-wieczne weneckie domy wokół port pokazują jak piękna była wyspa zanim uległa kataklizmowi.

Kefalonia
Kefalonia
KefaloniaAssos – malutka, pięknie położona wioska z zachowanym od wieków układem uliczek i kolorowymi domkami wzdłuż zatoki. Niedaleko na cyplu za Assos znajdują się ruiny twierdzy weneckiej.

Kefalonia
Kefalonia
Kefalonia
KefaloniaNa wyspie znajduje się więcej atrakcji jak choćby jaskinie Drogarati, Melissani czy zamek Agios Georges. Największe jednak atrakcje to oczywiście PLAŻE

Najpiękniejsze plaże Kefaloni.

Myrtos

Kefalonia
Kefalonia
Kefalonia
Platia Amos –  co było dla nas dużym zaskoczeniem, nie jest popularna wśród turystów. Na parkingu w samo południe było tylko około 10 samochodów. Widok z góry „powala” na kolana. Powrót na parking w słońcu dla osób o słabej kondycji jest dużym wyzwaniem.

Kefalonia
Kefalonia
Kefalonia
KefaloniaPetani

KefaloniaAntisamos

KefaloniaNa wyspie byliśmy dokładnie 6 dni w przytulnym i niedrogim apartamencie. To były kolejne (w większości) dni „nicnierobienia”.

relaks
relaks
relaks
relaks
Myrtos
kozy
relaks

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. Witam , mam pytanko bo właśnie wybieram się na Lefkadę z biurem Grecoss. Niestety oni nie organizują żadnej wycieczki na Kefalonie. Jak można się dostać z Lefkady na Kefalonie. Podobno da sie wykupić wycieczkę w lokalnych biurach w Nidri na Kefalonie. Jak to zorganizować aby bedąc w Nidri zobaczyć najciekawsze miejsca na Kefaloni? Czekam na odpowiedz.

   • Maciek on 17 sierpnia 2015 at 19:05
    Author

   Co do wycieczek zorganizowanych to nie pomożemy. My byliśmy własnym samochodem. Wg nas najlepszą formą zwiedzania wyspy jest wypożyczenie samochodu i wyprawa promem z Vasiliki na Kefalonie…

 2. A da się w ciągu jednego dnia zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Kefaloni?

   • Maciek on 18 sierpnia 2015 at 23:54
    Author

   największe atrakcje to plaże – wybierając te naj, naj .. da się na pewno pod warunkiem, że prom będzie rano i powrót wieczorem. to może być jedyny problem – czas między promami. do tego warto zobaczyć malownicze Assos i Fiskardo – te są po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.