«

»

Kwi 29 2013

Lukka

Lukka niegdyś stolica Toskanii – otoczona wałem obronnym kryje w sobie sieć małych, uroczych uliczek, skwerów, placów oraz kilka z najpiękniejszych dzieł architektury romańskiej. Miasto choć niewielkie trudno mu odmówić uroku. Po kilku dniach spędzonych w Wenecji udaliśmy się do naszej następnej miejscówki – w stronę Toskanii. Po drodze zboczyliśmy jednak z trasy aby zobaczyć Lukke i Pize oraz odpocząć od tłumów turystów których napotkaliśmy w Wenecji.

LukkaW Lucce koniecznie należy zobaczyć Katedrę św. Marcina (zdjęcie wyżej) z wspaniałą biało-zieloną marmurową fasadą oraz owalny plac Piazza dell’Anfiteatro, który zajął miejsce dawnego amfiteatru rzymskiego z II w. Kolejna atrakcja to krótki spacer wzdłuż lub szczytem starożytnych murów (można również przejechać się po nich na wypożyczonych rowerach).

Duomo Piazza dell’Anfiteatro Lukka Lukka GaribaldiJednak to co zostanie w naszej pamięci najdłużej to wspaniała uczta w uroczej restauracji L’Antico Sigillo. Przytulne miejsce z tradycyjnymi i przepysznymi toskańskim potrawami, usytuowana na dwóch poziomach z przemiłą obsługą. Lokalne specjały serwowane są po naprawdę rozsądnych cenach. Zajadaliśmy się tu pizzą z salami toskańskim oraz smacznymi pastami.

Lukka i jej smaki długo pozostały w naszej pamięci. Tak naprawdę dopiero przedostatniego dnia w pizzeri w San Giovanni Valdarno trafiliśmy na coś równie pysznego.

jedzenie jedzeniePARKOWANIE

Polecam duży parking (płatny) przy Viale Giosuè Carducci – 300 m od głównego wejścia do centrum historycznego miasta .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>