Phi Phi Islands Tour

Phi Phi Islands to najbardziej znane wyspy na Morzu Andamańskim i najczęściej wybierany kierunek wycieczek turystów przebywających w okolicach Krabi. Wspaniałe plaże, laguny i zatoki stanowią niezapomniany widok i scenerię pocztówkowych ujęć. Wyspy choć znane od lat to prawdziwą popularność zdobyły po filmie „The Beach (Niebiańska plaża)” z Leonardo Di Caprio w roli głównej, który niewątpliwe przyczynił się do rozwoju tutejszej turystki i zmienił bambusowe chatki w eleganckie resorty.

Phi Phi1

Wycieczka zaczyna się o 9:00 na plaży w Ao Nang dokąd wszyscy uczestnicy są dowożeni transportem z okolicznych miejscowości. Cena wycieczki w naszym przypadku wynosiła 1100 bathów (105 pln) za osobę (cena z ulotki to 1400 bathów). W cenę wliczone mamy transport z/do hotelu, przekąski, zimne napoje, lunch w restauracji, ubezpieczenie oraz wypożyczenie sprzętu do snorkowania. Płynie się tzw. speedboatem czyli motorówką z dwoma silnikami na około 30 – 40 osób. Zakończenie przed 16:00.

Program wycieczki.

Bambo Island – malutka, bezludna wyspa była pierwszym przystankiem naszej wycieczki. Mieliśmy ogromne szczęście ponieważ byliśmy drugą grupą, która przybyła na plaże i mieliśmy ją praktycznie dla siebie. Cudowny biały piasek, lazurowa, ciepła woda, palmy, widoki jak z reklamowego folderu. Czego można chcieć więcej… Jak okazało się z perspektywy czasu był to najlepszy punkt całej wycieczki i moglibyśmy tam spędzić cały dzień. Niestety godzina, którą mieliśmy minęła błyskawicznie i już płynęliśmy ku następnym widokom.

Phi Phi2
Phi Phi3
Phi Phi4
Phi Phi5
Phi Phi6Następnym punktem programu było snorkowanie w Nui Bay (leżącej na największej wyspie Phi Phi Don). Zatoka z charakterystycznymi, wynurzającymi się z wody formacjami skalnymi stanowi niezwykła scenerię do pływania. Jednak jeżeli chodzi o samo snorkowanie to nie zobaczymy tu nic imponującego. Ryb jest całkiem sporo, ale mało zróżnicowane i bez porównania choćby do tego co możemy zobaczyć w Egipcie. Okoliczności przyrody sprawiają jednak, że jest to i tak niesamowita atrakcja.

Phi Phi7
Phi Phi8
Phi Phi9Maya Bay (na wyspie Phi Phi Lay) to obecnie „must see” dla turystów z całego świata głównie dzięki filmowi „Niebiańska plaża” z Leonardo Di Caprio. Wystarczy zobaczyć ten film aby zapragnąć zobaczyć te niesamowite widoki na własne oczy i  to stało się również naszym marzeniem….  jak się okazało  na miejscu także wielu innych. Zatoka i plaża stanowią niezapomniany widok, który długo będzie jeszcze śnił się nam po nocach, nie ma jednak nic wspólnego z dziką i bezludną scenerią filmu. Tłum ludzi i niezliczona ilość zacumowanych łodzi sprawiły, że nie można było w pełni cieszyć się tymi rajskimi obrazkami. Czas który mieliśmy na plaży ciągnął się niesamowicie i szczerze mówiąc to po zrobieniu kilku zdjęć mieliśmy ochotę ruszyć dalej. Co prawda zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to bardzo komercyjne miejsce jednak to co zobaczyliśmy na miejscu trochę nas jednak zaskoczyło i przerosło.

Maya Bay po prostu trzeba zobaczyć będąc w okolicach Krabi. Należy jednak być przygotowanym na spotkanie z niezliczoną masą ludzi – tak działa hollywoodzka sława.

Phi Phi1
Phi Phi10
Phi Phi11
Phi Phi12
Phi Phi13
Phi Phi14Następnie już bez przystanku, z samej łodzi mogliśmy podziwiać Viking Cave i Pileh Bay (obie na Phi Phi Lay). Ta ostatnia to przepiękna laguna, praktycznie dookoła otoczona wysokimi skałami z wodą w  niesamowitym kolorze. Szczerze żałowaliśmy, że nie zatrzymaliśmy się tam na krótką kąpiel bo było to jedno z atrakcyjniejszych miejsc tego dnia. W jaskini Wikingów podziwiać natomiast można prehistoryczne naścienne malowidła przedstawiające formy ludzkie i zwierzęce.

Phi Phi15
Phi Phi16
Phi Phi17
Phi Phi18Na zakończenie dotarliśmy do portu na Phi Phi Don, dwóch sąsiadujących ze sobą zatok Lo Dalami i Ton Sai, przedzielonych jedynie wąskim pasmem piasku, gdzie mieliśmy zapewniony posiłek w miejscowej restauracji w formie bufetu (wszystko mega pikantne) i czas na odpoczynek. Jest to typowo turystyczne miejsce z ogromna ilością sklepików, lokali i restauracji oraz główna baza noclegowa na Phi Phi Islands z uroczymi domkami bezpośrednio na plaży lub resortami w europejskim stylu. Phi Phi Don jest obecnie głównym celem programów inwestycyjnych po tym jak w 2004 roku została poważnie zniszczona przez tsunami i w dalszym ciągu widać  toczące się tu prace renowacyjne. Wzdłuż głównej promenady przy plaży co kilka metrów możemy zobaczyć znaki informujące o drodze ewakuacyjnej w przypadku tsunami, co przypomina o tym tragicznym wydarzeniu.

Phi Phi19
 

2 Komentarze

 1. Cześć

  Możecie podac namiary gdzie załatwiliście sobie wycieczkę? Jak stargowaliście cenę?

   • Maciek on 23 kwietnia 2015 at 22:57
    Author

   Hej. Załatwiliśmy w hotelu w którym mieszkaliśmy. Targowanie nie było naprawdę niczym szczególnym – pracownik hotelu sam po 30 sek zaproponował niższą cenę patrząc na naszą minę i pewnie jeszcze coś byśmy uszczknęli z ceny, ale ta nas zadowalała. Generalnie wycieczki załatwisz w hotelu albo na „mieście” w licznych agencjach turystycznych – myślę, że cena będzie mogła się różnić o 100-300 bathów. Zawsze musisz być poniżej ceny z ulotki aby móc powiedzieć, że nie przepłaciłem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.