«

»

Kwi 30 2013

San Gimignano i Volterra

San Gimignano to kolejny „konieczny” do zobaczenia punkt na mapie Toskanii. Zdajemy sobie sprawę, że mocno nadużywamy słów „koniecznie” i „obowiązkowo musicie zobaczyć” – cóż jednak zrobić kiedy są one zupełnie uzasadnione gdy piszemy o Toskanii. Miasteczko nie jest może tak popularne i oblegane przez turystów jak Piza i Florencja posiada jednak niesamowity klimat który tworzą zachowane w doskonałym stanie średniowieczne zabudowania z cegły. Centrum historyczne wpisano na listę UNESCO. W obrębie murów znajduje się 14 wież z szarego kamienia. Najpiękniejszy widok zobaczymy na Piazza del Duomo – surowy kościół kolegiacki, stare rezydencje oraz siedem wież. Z murów rozpościera się przepiękny widok na typowe dla Toskanii krajobrazy.

San Gimignano

San Gimignano San Gimignano San Gimignano San Gimignano San Gimignano San Gimignano San GimignanoNiedaleko znajduje się Volterra. Może nie jest tak efektowne jak San Gimignano, ale ma swój klimat i wiele ciekawych zabytków. Miasto to leży w fascynującym krajobrazie – z jednej strony potężne góry, z drugiej żyzne pola uprawne oraz przepiękne rezydencje. W wielu z nich znajdziemy zakwaterowanie.

W mieście zobaczymy wiele starych rezydencji, placów, kościołów – część z nich pamięta czasy Etrusków, bądź cesarstwa rzymskiego. Poza murami możemy podziwiać ruiny amfiteatru z I w. p.n.e.

Volterra Volterra Volterra Volterra Volterra

PARKOWANIE

W przypadku obu miast parkingów jest kilka przy samych murach miejskich na których bez problemu znajdzie się miejsce do parkowania. Parkingi są płatne i mają identyczne stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>