«

»

Maj 01 2013

Val d’Orcia – czyli prawdziwa Toskania

Jeżeli chcecie poczuć klimat Toskanii rodem ze scen filmu „Pod słońcem Toskanii” musicie udać się na południe od Sieny i pojechać trasą doliny rzeki d’Orcia (Val d’Orcia). Krajobraz zdominowały tu pola poprzecinane winnicami, uprawami oliwek i słoneczników oraz rzędami cyprysów wraz z niesamowitą i unikatową barwą spalonej ziemi. Do tego okoliczne kamienne miasta na wzgórzach i samotne zabytkowe wille naturalnie wkomponowują się w krajobraz.

Val d'OrciaNieopodal doliny leżą przepiękne kamienne miasta – Pienza i Montepulciano oraz opactwo Sant’Antimo. Montepulciano – miejsce gdzie nakręcono sceny do jednej z części sagi „Zmierzch” –  niestety nie było nam dane zobaczyć. Odbywał się tu festyn i miasto oraz okolica była tak zakorkowana, że w odległość 5 km do centrum nie było skrawka wolnego miejsca do zaparkowania samochodu. Zwiedziliśmy za to Pienze – miasto „doskonałe”, zbudowane na zamówienie papieża Piusa II. Na granicy doliny leży kameralnie położone pośród wzgórz, cyprysów i winnic opactwo Sant’Antimo.  Doskonałe miejsce do fotografowania – aż dech zapiera.

Choć byliśmy w pierwszych dniach maja i Toskania nie mogła pokazać swego piękna w najlepszym wydaniu, to jednak kilka zdjęć ukazujących jej piękno na pewno jest wartych zobaczenia.

Val d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'OrciaVal d'Orcia

2 Komentarze

 1. Tomek

  Hejka! 🙂

  W którym miejscu dokładnie została zrobiona fotka z dziewczyną biegnącą przez drzewa :P?

  Dziękuje i Pozdrawiam!!!!

  1. Maciek

   Hey

   Niestety ale nie potrafię powiedzieć… minęły ponad 4 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>