Val d’Orcia – czyli prawdziwa Toskania

Jeżeli chcecie poczuć klimat Toskanii rodem ze scen filmu „Pod słońcem Toskanii” musicie udać się na południe od Sieny i pojechać trasą doliny rzeki d’Orcia (Val d’Orcia). Krajobraz zdominowały tu pola poprzecinane winnicami, uprawami oliwek i słoneczników oraz rzędami cyprysów wraz z niesamowitą i unikatową barwą spalonej ziemi. Do tego okoliczne kamienne miasta na wzgórzach i samotne zabytkowe wille naturalnie wkomponowują się w krajobraz.

Val d'Orcia

Nieopodal doliny leżą przepiękne kamienne miasta – Pienza i Montepulciano oraz opactwo Sant’Antimo. Montepulciano – miejsce gdzie nakręcono sceny do jednej z części sagi „Zmierzch” –  niestety nie było nam dane zobaczyć. Odbywał się tu festyn i miasto oraz okolica była tak zakorkowana, że w odległość 5 km do centrum nie było skrawka wolnego miejsca do zaparkowania samochodu. Zwiedziliśmy za to Pienze – miasto „doskonałe”, zbudowane na zamówienie papieża Piusa II. Na granicy doliny leży kameralnie położone pośród wzgórz, cyprysów i winnic opactwo Sant’Antimo.  Doskonałe miejsce do fotografowania – aż dech zapiera.

Choć byliśmy w pierwszych dniach maja i Toskania nie mogła pokazać swego piękna w najlepszym wydaniu, to jednak kilka zdjęć ukazujących jej piękno na pewno jest wartych zobaczenia.

Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia
Val d'Orcia

 

2 Komentarze

 1. Hejka! 🙂

  W którym miejscu dokładnie została zrobiona fotka z dziewczyną biegnącą przez drzewa :P?

  Dziękuje i Pozdrawiam!!!!

   • Maciek on 16 lipca 2017 at 20:37
    Author

   Hey

   Niestety ale nie potrafię powiedzieć… minęły ponad 4 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.